Turniej młodzików
2016-02-15 08:43:48
XVII Halowy Turniej Piłki Nożnej Młodzików o Puchar Radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego Dariusza Sobieraja

20 lutego br. odbył się kolejny siedemnasty już turniej młodzików pod Patronatem Pana Sobieraja. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po 3 zespoły, w których rywalizowały ze sobą systemem „każdy z każdym”. Ekipy, które zajęły ostatnie miejsca zagrały potem mecz o 5/6 miejsce w turnieju natomiast pozostałe zespoły dalej toczyły bój o tytuł najlepszej. Zawody obfitowały w kilka niesamowitych zwrotów akcji co sprawiło, że był to bardzo ciekawy turniej nie tylko dla zaproszonych zespołów ale również zgromadzonych kibiców. Przypomnimy te najciekawsze. Ekipa z Haczowa w ostatniej minucie straciła bramkę z I dr. Wisłoka przez co mecz zakończył się wynikiem 1-1. Remis ten sprawił, że Haczów wypadł z pierwszej czwórki, ale dzięki tej bramce awansował Partyzant Targowiska, który później ostatecznie zajął III miejsce w turnieju, po drodze tocząc zacięty bój z młodzikami z Korczyny przegrywając walkę o finał również tylko jedną bramką. Ale najciekawszym spotkaniem turnieju okazał finał, w którym zmierzyły się zespoły z Krościenka i Korczyny. Wisłok długo prowadził jednym trafieniem, jednak po utracie bramki gdy do końca meczu zostało kilka minut remis 1-1 spowodował, że emocję po obydwu stronach były tak duże, że do gry wkradło się wiele przypadku i trochę chaosu. Młodzi piłkarze nie mogli sobie poradzić z presją czasu i wyniku. W tym zamieszaniu więcej szczęścia dopisało młodzikom z Korczyny, którzy na dwie minuty przed końcem spotkania strzelili zwycięską bramkę i zdobyli tytuł. Dzięki takim emocjom turniej naprawdę mógł się podobać i przyniósł wiele pozytywnych wrażeń wszystkim młodym sportowcom. Podczas ceremonii zamknięcia imprezy Pan Sobieraj pogratulował wszystkim woli walki i zaangażowania na boisku. Wręczył drużynom pamiątkowe dyplomy i puchary oraz statuetkę dla króla strzelców. Dziękując wszystkim za przybycie w kilku słowach przypomniał również o siedemnastoletniej historii turnieju i zaprosił drużyny na zawody w przyszłym roku.