Turniej Oldbojów
2015-02-23 00:00:00

o Puchar Prezesa „APSiK”

21 lutego br. odbył się w Krościenku Wyżnym Halowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Aktywnej Promocji Sportu i Kultury „APSiK” Pana Janusza Szmyda. W związku z tym, że wirusy chorobowe zmusiły do pozostania w ciepłych łóżkach wielu spośród zaproszonych gości, dwie drużyny w ostatniej chwili zmuszone były na odwołanie swojego uczestnictwa w rywalizacji. Czas rezygnacji nie pozwolił już na zastąpienie ich innymi zespołami dlatego na „placu boju” pozostały reprezentacje Krościenka Wyżnego, Pustyn i Komborni. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom zaproszonych gości organizatorzy wydłużyli odpowiednio czas gry i czas przerw na regenerację sił. Taka formuła pozwoliła nacieszyć dużą liczba minut gry na boisku i wzięcia udziału w dłuższej rywalizacji. Najbardziej zaciętym pojedynkiem okazał się mecz Pustyny – Kombornia. Przez całe spotkanie oldboje z Komborni zdobywali jedną lub dwie bramki prowadzenia, jednak za każdym razem ekipie z Pustyn udawało się doprowadzić do remisu. Niesieni pozytywną energią oldboje z Pustyn w swoim drugim meczu pokonali sąsiadów zza między, co zapewniło im zdobycie I miejsca w turnieju. Tym samym przerwali Oni serię ostatnich turniejów wygrywanych przez ekipę z Krościenka i po trzech latach przerwy „powrócili na tron”. Z kolei zespół z Komborni tracąc w końcówce pierwszego meczu z Pustynami cenne zwycięstwo w swoim drugim spotkaniu nie postawił już tak wysokiej poprzeczki przeciwnikom i uległ zdecydowanie  3 – 8.

Po zakończeniu turnieju Pan Janusz Szmyd wręczył uczestnikom piękne puchary i zaprosił wszystkich uczestników do Domu Ludowego w Krościenku Wyżnym na ciepły posiłek przygotowany przez organizatorów. Dłuższy niż pierwotnie przewidywany czas gry prawdopodobnie sprawił, że uczestnicy ze smakiem i przyjemnością skonsumowali 60 porcji bigosu przewidzianego pierwotnie dla pięciu drużyn. W trakcie obiadu padła również propozycja żeby w przyszłym roku obniżyć limit wieku oldboja z obecnych 35 lat do 30. Wariant taki zwiększyłby szanse wystawienia reprezentacji wszystkich zaproszonych drużyn i pozwoliłby na przechytrzenie w ten sposób chorób sezonowych.