Kwiecień 2015
2015-05-06 13:01:24

Miesiąc kwiecień przyniósł nam mocne otwarcie sezonu. Nasi zawodnicy zaliczyli występy w czterech imprezach sportowych zaczynając od gór przez starty na bieżni aż po rywalizację na pasie startowym.

Pierwszymi inaugurującymi sezon zawodami były Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich na krótkim dystansie jak co roku odbywających się w Ustrzykach Dolnych.
Po zeszłorocznym sukcesie naszych zawodników (3msc. ex aequo) i wejściu liderów naszego klubu w sportową dorosłość nadszedł czas na swoistą zmianę warty. Wyruszyliśmy więc mocno odmłodzonym składem o czym świadczyć może jedynie dwoje młodzików oraz dzieci starsze i młodsze w składzie naszej reprezentacji. Jakby tego było mało wszyscy byli tymi młodszymi w swoich przedziałach wiekowych.
Najlepiej zaprezentował się Dominik Kijowski w kategorii młodzika oraz Aleksander Grygolec w kategorii dziecka starszego. Podkreślić należy ich niewielki, bo niespełna roczny staż treningowy, oraz sportowy charakter będący nieodzownym elementem każdego mistrza.
Naprawdę z niezłej strony pokazała się również reszta naszych zawodników i tak kolejno: w kat. chłopców 2004 i młodsi 8 msc. zajął Bajgrowicz Radosław, a 9msc. Czekański Kamil, obydwaj debiutujący w barwach naszego klubu. Na msc-u. 17 uplasował się Miłosz Grygolec będąc jednocześnie najmłodszym w stawce.
W tej samej kategorii wśród dziewcząt wysokie 10msc. zajęła Dominika Hawrot. Za plecami bardziej doświadczonej koleżanki uplasowały się debiutantki Karolina Miśkowiec 12msc., Piwińska Aleksandra 13 msc., Teresenko Julia 16 msc. oraz Filar Weronika miejsce 19te.
Mocnym akcentem zaznaczyliśmy swój udział również w kategorii dziewcząt starszych, gdzie dwie nasze reprezentantki uplasowały się w pierwszej dziesiątce. Na szóstym miejscu zawody ukończyła Sandra Rymar a na dziesiątym Julita Krzyżanowska. Obie mocno pracowały w okresie zimowym i niewątpliwie ich forma będzie zwyżkowała.
Ostatnią naszą zawodniczką była Daria Sowa, która ukończyła rywalizację w gronie młodziczek na 14 msc-u.

Kolejną imprezą był ,,III Bieg Sokoła” organizowany przez PWSZ w Krośnie. Na starcie którego stanęło przeszło 350u zawodników, a wśród nich nasz rodzynek Stanisław Jaźwiecki. Po pokonaniu wymagających 5km Staszek na mecie melduje się drugi nieznacznie ulegając Mirosławowi Pabiszowi, a przed Marcinem Michalcem.

Następnym biegowym przystankiem było podrzeszowskie lotnisko w Jasionce i pierwsza edycja nocnego biegu po pasie startowym. Do rywalizacji przystąpiło ponad 800 zawodników, więc tym bardziej cieszy sukces Stanisława Jaźwieckiego , który pokonał nie byle kogo bo Huberta Wierdaka! Na trzecim miejscu kolejny z reprezentantów KB GOSiR Krościenko Wyżne Konrad Dziedzic który wraca do biegania na wysokim poziomie po kilkunastomiesięcznej kontuzji.

26 kwietnia na obiekcie krośnieńskiego MOSiR-u odbył Miting Otwarcia Sezonu, na którym nasza młodzież miała szanse pobić bądź ustanowić swoje rekordy życiowe.